Skip to main content
 • PODSTAWOWY RACHUNEK PŁATNICZY (PRP)

  PODSTAWOWY RACHUNEK PŁATNICZY (PRP)

  Podstawowy rachunek płatniczy przeznaczony jest dla konsumentów, którzy nie posiadają innego rachunku płatniczego w walucie polskiej, prowadzonego przez dostawcę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, który umożliwia wykonywanie transakcji przewidzianych dla rachunku podstawowego. 

  1. Dostęp do rachunku podstawowego pozwala na wykonanie podstawowych, najbardziej  popularnych usług płatniczych (w tym dokonywanie płatności internetowych). 
  2. Podstawowy rachunek płatniczy umożliwia wyłącznie:  
   • dokonywanie wpłat środków pieniężnych na rachunek, 
   • dokonywanie wypłat gotówki z rachunku na terytorium któregokolwiek państwa członkowskiego (w bankomacie lub w placówce dostawcy, lub przy użyciu terminala płatniczego - jeżeli konsument wyrazi wolę zawarcia umowy również w zakresie usługi umożliwiającej takie wypłaty), 
   • wykonywanie na terytorium państw członkowskich transakcji płatniczych, w szczególności w urządzeniach akceptujących instrumenty płatnicze, placówce dostawcy, lub za pośrednictwem środków elektronicznego dostępu do rachunku, a także bez fizycznego wykorzystania karty. 
    Podstawowy rachunek płatniczy umożliwia więc: otrzymywanie wpływów z tytułu dochodów lub świadczeń, opłacanie rachunkównabywanie towarów i usług (także przez Internet), w tym za pośrednictwem polecenia zapłaty, polecenia przelewu oraz za pomocą karty płatniczej.
  3. Bank oferuje Podstawowy rachunek płatniczy w walucie polskiej. 
  4. Podstawowy rachunek płatniczy jest nieoprocentowany.
  5. Z rachunkiem podstawowym nie mogą być powiązane żadne produkty kredytowe. Konsument posiadający rachunek podstawowy będzie mógł dokonywać transakcji kartami płatniczymi.

  Bank Spółdzielczy w Nowej Soli
  ul. Bankowa 1, 67-100 Nowa Sól

  Sekretariat
  tel. (68) 387-52-71
  fax. 356-41-00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  fb icon  Jesteśmy na Facebook-u
  Godziny otwarcia Banku:
  Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00
  Znajdziesz nas też tutaj