Skip to main content
  • Aktualności
  • Wyciek danych klientów sieci sklepów Agata Meble

Wyciek danych klientów sieci sklepów Agata Meble

08-07-2024
Zgodnie z  przekazanymi  informacjami od sieci sklepów Agata Meble informujemy, iż  w dniu 22 czerwca doszło do ataku hakerskiego, w wyniku którego wyciekły dane osobowe klientów sieci sklepów Agata Meble. W komunikacie spółka wskazała iż wyciekły tylko dane Klientów którzy założyli konto na portalu sklepu.

Jakie dane zostały ujawnione?

Doszło do ujawnienia danych takich jak imiona i nazwiska, adresy, dane kontaktowe oraz informacje o złożonych zamówieniach i reklamacjach. Nie wyciekły dane logowania ani hasła, ponieważ były przechowywane w innej infrastrukturze. Nie zostały również przechwycone żadne dane finansowe takie jak numery kont i kart klientów ponieważ przetwarzanie płatności odbywa się przy wykorzystaniu zewnętrznych operatorów płatności.

Co należy zrobić?

Klienci powinni zachować szczególną czujność i ostrożność w przypadku prób kontaktu drogą telefoniczną lub e-mail. Poniżej podstawowe zasady którymi powinni się kierować.

„Nie daj się oszukać!

  • Nie rób niczego, co poleca Ci zrobić nieznana osoba;
  •  Nie instaluj żadnego dodatkowego programu, ani w żadnej sposób nie dawaj dostępu do swojego komputera i telefonu; Dotyczy: Karty płatnicze dla Klientów detalicznych i firmowych Temat: Wyciek danych klientów sieci sklepów Agata Meble Sygnatura: DR/544/D/0181/2024 Kontakt: Anna Juszczyk, tel. 71 32 30 479, kom. 512 010 120, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Nie przekazuj nikomu swoich danych logowania do bankowości, kodów autoryzacyjnych transakcji ani kodów BLIK, nawet jeśli osoba z która rozmawiasz twierdzi ze jest pracownikiem Banku czy Policjantem;
  • Nie podawaj danych swojej karty płatniczej ani zdjęć dowodu tożsamości;
  • Jeśli dostajesz wiadomości sms z nieznanych numerów często spoza Polski blokuj numer i nie wchodź w otrzymane wiadomości;
  • Uważaj na fałszywe wiadomości mailowe, sprawdź z jakiego adresu mail otrzymałeś wiadomość, nie klikaj w link i nie podawaj danych kart płatniczych.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zanim cokolwiek zrobisz skontaktuj się z kimś bliskim lub zaufanym

Dodatkowo w przypadku Klientów Agata Meble zalecane jest zastrzeżenie numeru PESEL.

Znajdziesz nas też tutaj